General

Dlaczego niektóre perfumy utrzymują się dłużej niż inne?

Dlaczego niektóre perfumy utrzymują się dłużej niż inne

Jeśli lubisz eksperymentować z różnymi zapachami w poszukiwaniu tego idealnego, na pewno zauważyłeś, że niektóre perfumy utrzymują się dłużej niż inne. Oto TOP 3 powodów, które to wyjaśniają:

Koncentracja

Zastanawiałeś się kiedyś, jaka jest różnica między wodą toaletową, wodą perfumowaną i wodą kolońską? Każda z nich ma inną koncentrację, co wpływa na to, jak długo utrzymuje się zapach. Woda perfumowana zawsze będzie miała wyższą koncentrację niż woda toaletowa, co oznacza, że zawiera mniej alkoholu i wolniej się wyparowuje.

Pamiętaj: im wyższa koncentracja, tym dłużej utrzymuje się zapach.

parfumuri persistă mai mult

Nuty zapachowe

Nuty bazowe mają najcięższą strukturę molekularną wśród wszystkich nut zapachowych i w sumie tworzą końcowy zapach. Niektóre nuty bazowe są mocniejsze niż inne, co może znacząco wpłynąć na trwałość perfum. Nuty drzewne i piżmowe są jednymi z najpopularniejszych nut bazowych, ponieważ zapewniają długotrwały zapach, w przeciwieństwie do typowych nut głowy, takich jak cytrusowe i owocowe.

Oto kilka sugestii perfum z takimi nutami bazowymi:

Damski perfum ROUGE – inspirowany BACCARAT ROUGE 540 od Maison Francis Kurkdjian, ma ziemisto-drzewną bazę, która dodaje trwałości i elegancji całemu składowi.

Nuty drzewne i bursztynowe można również znaleźć w męskim perfumie Adventure – inspirowanym przez Aventus od Creed.

Twoja skóra

Ciekawostką jest to, że jeśli masz suchą skórę, perfumy nie mogą się tak łatwo wchłonąć i szybciej się wyparują. Zalecamy najpierw nawilżenie skóry. Nałóż na skórę bezzapachowy produkt nawilżający. Ten krok sprawi, że Twój perfum będzie miał większy zasięg, „przyczepiając się” do użytego nawilżacza i utrzymując się przez więcej godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *